عمده ترین ماده اولیه تولید بخاری ، ورق فولاد می باشد که از شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد توس و … خریداری می شود . ورقهای خریداری شده عمدتا به شکل رول و گاها شیت بندی می باشد که ورقهای رول با استفاده از دستگاه های رول بازکن و نیز قیچی ، برشکاری شده و سپس به ابعاد مورد نظر تقسیم شده و آنگاه با کمک قالب های مختلف، قطعات پرسکاری و به فرم مورد نظر در می آید . فرم گیری قطعات بر اساس اندازه و نوع قالب و میزان تغییر شکل به کمک پرس های هیدرولیکی با تناژ ۵۰ تا ۲۵۰ تن و یا پرس های ضربه ای با تناژ ۵ تا ۴۰ تن صورت می گیرد . بعد از فرم گیری اولیه ، قطعات آرایش گردیده و در صورت نیاز با کمک پرس و قالب مخصوص به فرم نهایی در می آید سپس قطعات به قسمت نقطه کاری و کلاف کاری منتقل و الحاقات به آن اضافه و مونتاژ اولیه صورت می گیرد . قطعات تولیدی در این بخش به دو گروه قطعاتی که باید لعاب گردیده و قطعاتی که باید رنگ آمیزی شوند تقسیم می گردند و هر گروه مسیر خود را طی می نماید .

خط شستشو و رنگ کانوایر این شرکت بر اساس آخرین تکنولوژی روز طراحی گردیده و توانایی شستشو و رنگ آمیزی و پخت  ۱۰۰۰ کلاف کامل بخاری در ۱۰ ساعت را دارد . قطعاتی که  نیاز به لعاب کاری دارند به قسمت لعاب کاری منتقل و پس از طی مراحل مختلف  شستشو و اسید شویی با استفاده از بهترین نوع مواد لعاب و با بیشترین حساسیت و بالاترین کیفیت، پاشش کاری شده و وارد کوره پخت لعاب می گردد این کوره توانایی تولید بالایی داشته و قادر به پخت قطعات در حدود  ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد  می باشد .

با توجه به اینکه بعضی از قطعات لعاب کاری شده نیاز به کاغذ گرافیک دارد در این مرحله کاغذ های گرافیک در طرح ها و رنگ های متنوع بر روی قطعه نصب شده و مجددا وارد کوره پخت می گردد . قطعات تکمیل شده پس از اینکه از نظر کیفیت لعاب مورد تایید قرار گرفت به واحد مونتاژ منتقل می گردد . در واحد مونتاژ نهایی ابتدا نازل و اتصالات شیر روی برنر بسته شده ، مجموعه این قطعات از نظر عملکرد و نشتی مورد آزمایش صد در صد قرار می گیرد . به موازات اینکار بر روی دیگ های بخاری ، شیشه نصب می شود سپس دیگ های آماده به خط مونتاژ منتقل می گردد . خط مونتاژ این شرکت از نوع کانوایر و برای سرعتهای مختلف طراحی گردیده است .

در خط مونتاژ ، دیگ ها درون کلاف بخاری قرار داده شده و پیچ می گردند سپس نماها و شیشه نما و پشتی و سری بر روی بخاری نصب   می گردند و طی دو مرحله از نظر نحوه مونتاژ صحیح قطعات مورد کنترل قرار گرفته و پس از تمیز کاری های احتمالی ، کارت کنترل و دفترچه راهنما روی بخاری قرار داده شده و بخاری به واحد بسته بندی محصول منتقل می گردد . بخاری های بسته بندی شده به قسمت انبار منتقل می گردد .
در کنار خط تولید فوق واحد شومینه این شرکت نیز فعالیت دارد و اقدام به ساخت شومینه با بهترین کیفیت می نماید سرپرستان بخش شومینه و نیز سایر بخشها از متخصصین و مهندسین با تجربه و تحصیل کرده می باشند که علاوه بر انجام کار در شرکت ، اطلاعات خود را همیشه به روز نگه می دارند و سعی کرده تا علم روز را در شرکت پیاده نمایند .

آزمایشگاه کنترل کیفیت روزانه بصورت تصادفی تعدادی از محصولات خط مونتاژ و شومینه را انتخاب و آزمایشات مربوط به استاندارد بخاری را در مورد آنها بطور کامل انجام می دهد .
همانطور که مشخص است گرداندن این چنین مجموعه عظیمی که تمامی کار تولید آن از ابتدا تا انتها بصورت مستقل انجام می گیرد نیاز به مدیریت بالا و توانایی های خاصی دارد که از عهده افراد با تجربه و پرتلاش بر می آید.